HAKKIMIZDA

“miras davaları.com”, ziyaretçilerine miras hukuku alanında bilgi vermek amacıyla, AKDOĞAN | USLAŞ AVUKATLIK BÜROSU‘nun uzman hukukçuları tarafından kurulmuştur. www.akdogan-uslas.av.tr adresi üzerinden büromuz avukatlarıyla doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

Hemen hemen her insan, yaşamının belirli bir döneminde -kıyısından köşesinden bile olsa- miras hukukuyla haşır neşir olacaktır. Bu nedenle, temel miras hukuku kavramlarının ve uygulamada önem arz eden miras davası türlerinin herkes tarafından kaba hatlarıyla da olsa bilinmesinde yarar vardır. Bu kapsamda, “miras davaları.com”un  amacı, ziyaretçilerini daha bilinçli birer müvekkil (ve hatta uygulayıcı) haline getirmektir. Bilinçli müvekkil, avukatına doğru soruları yöneltir, aldığı cevapları daha iyi yorumlar, sorgular ve avukatından çok daha etkin şekilde hesap sorar. Bu durumun müvekkilin lehine olacağına en ufak bir şüphe dahi yoktur.

Türkiye’nin sosyokültürel yapısı gereği uygulamada çok sayıda miras davası görülmekte olup, her nedense bu davalarda çoğunlukla davacılar tarafından fahiş hatalar yapılmakta ve bunun sonucunda büyük hak kayıpları yaşanmaktadır. Miras hukukunda uygulamada yapılan en temel yanlışlar “yanlış dava açmak” ve/veya “eksik taleple dava açmak” olarak özetlenebilir. Bunun önüne geçmek için miras hukukuna tam olarak hakim olmak ve soyut kuralları somut olaya tatbik edecek mesleki yetileri kazanmış olmak gerekmektedir. Bu çerçevede, sitemizin avukatlar da dahil olmak üzere herkese fayda sağlayacak bir platform olacağını ümit ediyoruz.

mirasdavaları.com ekibi

404 File Not Found

404
File Not Found

褦ȤڡϸĤޤǤ

Υ顼ϡꤷڡĤʤäȤ̣ޤ

ʲΤ褦ʸͤޤ

  • 褦Ȥե뤬¸ߤʤʥեֲսäƤˡ
  • URLɥ쥹ְäƤ롣